Almanya İşçi Alacak « Roj Nûçe

19 Haziran 2024 - 00:05

Almanya İşçi Alacak

Almanya İşçi Alacak
Son Güncelleme :

03 Ocak 2022 - 4:26

11.631 views

58.000 TL MAAŞ VERİYORLAR BU MESLEKLER GİDEBİLİR  ..Almanya 58 bin TL(4500 Euro) Maaşla Alımı yapacak. Almanya zaman zaman nitelikli iş gücü ihtiyacı duyan bir ülkedir. Ayrıntılar Haberin Detayındadır…

58.000 TL MAAŞ VERİYORLAR BU MESLEKLER GİDEBİLİR Almanya son zamanlarda işçi alımlarına devam ediyor, Şoför mesleğinin de oldugu bu sektörde maaşlar 4500 euro olacak yani tam 58 bin tl. Nitelikli iş gücü demek farklı iş alanlarında eğitim almış kişilerin çalışması demektir. Almanya’da farklı sektörlerde işçiye ihtiyaç duyulur. Eğer belirtilen alanlarda herhangi bir eğitiminiz ve deneyiminiz varsa siz de bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. İşkur sayfasından girerek iş ilanlarına ve hangi alanlarda işçiye ihtiyaç duyulduğuna bakabilirsiniz. Böylece kendinize yeni bir hayat ve kariyer fırsatı yaratmış olur ve Almanya’dan sosyal imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Nitelikli İş Ne Demektir?

Nitelikli iş gücü için uygun bir aday olmanız sözü geçen meslekte yüksekokul ya da Almanya’da denkliği olan herhangi bir okuldan mezun olmanız demektir. Sizin bitirdiğiniz okulun Alman yasalarına ve iş hukukuna göre geçerli olması önemlidir. Diplomanız, Almanya’daki okulların diplomasına denklik sağlamalıdır. Meslek eğitimi almış olan kişiler bahsedilen nitelikli iş gücü sınıfına girer ve Almanya’daki iş ilanları için başvurabilir. Almanya sektörde çalışacak olanları önce kendi ülkesinden seçmeye yönelir. Ancak genelde bu konuda açık olduğu için işçiye ihtiyaç duyan bir ülkedir. Hangi sektörlerde ihtiyaç olduğunu ise ilanlardan takip ederek öğrenebilirsiniz.

Almanya Hangi Mesleklerde Alım Yapıyor?

Almanya’da en çok çalışana ihtiyaç duyulan sektörlerden birisi de sağlık sektörüdür. Sağlık sektöründe ihtiyaç duyulan meslekler ise şu şekilde sıralanıyor: Hemşire

Doktor

Sağlık memurları, tıbbi sekreterler ve öteki sağlık çalışanları
Almanya’da herhangi bir uzmanlığı ya da akademik tecrübesi olanlar da iş bulabilir. Akademisyen ve uzmanlar için iş bulunabilecek alanlar şu şekildedir:

Teknoloji

Bilişim ve eğitim

Mühendislik eğitimi almış olanlar da Almanya’da iş bulabilir. Başta elektrik elektronik, endüstri, makine ve otomotiv mühendisliği gibi pek çok mühendislik alanında eğitimi olanlar Almanya’daki mühendislik ilanlarına da başvurabilir. Öte yandan elektrikçilik, teknisyenlik, şoförlük ve müşteri danışmanlığı gibi alanlarda eğitimi olanlar da Almanya’daki iş fırsatlarını değerlendirebilir.

Almanya 2021’de İş İlanı Verdi mi?

Her sene olduğu gibi 2021 senesinde de Almanya çeşitli sektörlerde çalışana ihtiyacı olduğunu duyurdu. Bu ilanları takip eden ve gerekli şartları sağlayanlar bu ülkede iş buldu. Siz de bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız önce ilanlar bakarak hangi alanda iş bulabileceğinize karar verirsiniz. Daha sonra ise gerekli belgelerle birlikte iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Böylece siz de önümüzdeki yıllarda Almanya’da çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. 2021 İş İlanları

Bu yazıda Almanya’da 2021 senesinde en çok ihtiyaç duyulan sektörler hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Almanya’nın 2021’de en çok aradığı meslekler şu şekilde sıralanmıştır.

Metal sanayi ve ağır sanayi işçisi
İnternet ve bilişim teknolojisi
Eğitim
Gastronomi
Vasıflı işçiler
Sağlık sektörü çalışanları
İnşaat sektörü çalışanları
Elektrik elektronik çalışanları ve mühendisler
Mekanik ve teknik sektöründe mühendisler ve diğer çalışanlar
Sektör olarak 2021’de Almanya’nın ihtiyaç duyduğu alanlar bu şekilde sıralanıyor. Bunlardan herhangi birisinde eğitimi ve tecrübesi olanlar bahsi geçen ilanlara başvurabilir. Bu sektörlerde hangi çalışanlara ihtiyaç duyulduğu ise şu şekilde sıralanabilir. 2021 Almanya Hangi Mesleklerde İlan Verdi?

2021 senesinde Almanya’nın ihtyiaç duyduğu ve iş ilanı verdiği meslekler genel olarak şunlardır

Çocuk bakıcıları ve yetiştiricileri
Aşçılar
Ağır sanayi ve metal işçileri
İnşaat işçileri
Elektrikçiler
Gastronomi uzmanları
Bilgi teknolojisinde uzman olanlar
Yazılımcılar
Mühendisler
Hemşireler
Doktorlar
Kamyon şoförleri
IT danışman, analist ve teknisyenleri
Elektrik teknisyenleri
Elektrik elektronik mühendisleri
Kaynakçılar
Yaşlı ve hasta bakıcıları
Bilim insanları
Ürün sorumluları ve satış müdürleri
İnşaat mühendisleri
İktisatçılar
İşletmeciler
Satış ve ürün sorumluları
Mimarlar
Müşteri temsilcileri ve danışmanları
Ara sektör işçileri
Satış asistanları ve uzmanları
Bilgisayar uzmanları
Hesap yöneticileri.
Bu meslekler Almanya’nın 2021’de işçi alacağını söylediği sektörlerdir. Ama genel olarak Almanya’nın en çok iş ilanı verdiği meslekler de bu şekilde sıralanabilir. Almanya’da Mühendis Nasıl Olunur?

Başta inşaat ve gıda olmak üzere Almanya her sene otomotiv sanayi, endüstri, ağır sanayi, makine ve mekanik alanlarında mühendisi ihtiyaç duyar. Almanya’da mühendislik yapmak isteyenler öncelikle bu alanlardan birisinde mühendislik eğitimi almalıdır ve diploma sahibi olmalıdır. Daha sonra ise diplomanın Almanya’daki diplomalarla bir denkliği olmalıdır. Bu şartları sağlayanlar Almanya’da mühendis olarak çalışabilir.

Almanya’da Hangi Meslekler Ne Kadar Kazanıyor?

Almanya’da iş bulmak isteyenler için en önemli konulardan birisi çalışanların maaşlarıdır. Almanya’daki bazı mesleklerin geçen seneki en düşük ve en yüksek maaşları şöyle sıralanabilir: Meslek En Az En Çok

Yöneticiler 12.000 36.000
Hakimler 6.500 9000
Yazılımcılar 6000 8500
Doktorlar 5000 7000
Mühendisler 4500 6500
Mimarlar 4000 5600
Avukatlar 4500 6500
Vinç operatörleri 3500 5000
Şoförler 3000 4500
Yukarıda belirtilen maaşlar Euro üzerindendir. Görüldüğü gibi çalışılan yere bağlı olarak en çok yöneticiler maaş alıyor. Daha sonra ise mühendisler ve hukukçular geliyor. Burada yazılı olan maaşlar kesin değil yaklaşık olarak verilen miktarlardır. En doğru bilgi çalışılan yere göre verilecektir.

Almanya’da Nasıl Hemşire Olunur?

Almanya’da hemşire olmak isteyenlerin öncelikle hemşirelik eğitimi alması ve B1 seviyesinde Almanca bilmesi gerekiyor. Her ikisini de belgeleyenler arasından yurt dışına çıkmak için engeli olmayan ve herhangi bir adli suç işlememiş olanlar Almanya’da hemşirelik için başvuru yapabilir. Uzman hemşireler, ilk yardım hemşireleri, yoğun bakım hemşireleri ve diğer hemşireler ilanlara başvuru yapabilir. Almanya’da hemşireler en az 2500, en çok da 5500 Euro almaktadır. Almanya’da Çalışmak İçin Gerekli Evraklar

Almanya’daki iş ilanlarını İşkur’un sayfasından görebilirsiniz. İkametgah, kimlik fotokopisi, sabıka kaydı, nüfus kaydı örneği, özgeçmiş, diploma, sağlık raporu, SGK dökümü, son aylarda çekilmiş 6 biyometrik resim ve pasaport fotokopisi ile işlere başvurabilirsiniz. Ayrıca almanız gereken diğer şeyler de çalışma izni ve vizesidir. İşkur dışında OBM İnsan Kaynakları sayfasından da yurtdışındaki iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Öğrenci ya da engelli olmayan, iş deneyimine sahip ve de yüz kızartıcı herhangi bir suç işlememiş olanlar bu ilanlara da başvurabilir. OBM ve İşkur sayfalarından ilanlara bakarak size uygun olan işlere gerekli belgelerle başvuru yapmanız mümkündür.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.