Kuyruk Acısı « Roj Nûçe

23 Haziran 2024 - 08:39

Kuyruk Acısı

Kuyruk Acısı
Son Güncelleme :

12 Aralık 2021 - 14:27

9.660 views

Zamanın birinde bir oduncu ormanda odun keserken çalı arasında bir yılan görür elindeki baltayı kaldırıp yılanın başına vur-mak üzereyken yılanla bir anda göz göze gelmiş yılana acıyıp yılanı ö/ldürmekten vazgeçmiş ve yılan da duygulanmış dile gelmiş ey insan oğlu sen bana kıyamadın bende sana bir iyilik edeceğim demiş ve deliğine girmiş kaybolmuş.

Biraz sonra ağzında bir altınla dönmüş ve yere bırakmış bundan böyle bir ömür boyu sana her gün bir altın vereceğim. Oduncu altını bozdurmuş ve evinde o gün şenlik olmuş. Hiç kimseye olan biteni anlatmamış ailesi dahil herkes sadece oduncunun çok çalıştığını için durumunun düzeldiği zannetmiş yılar boyu her gün o deliğin başına gitmiş yılan ile buluşmuş ve altını almış.

Kuyruk Acısı
Deliğin başına gidemez olmuş. bir kaç gün geçince geçim sıkıntısı çekmeye başlamış. Oduncu oğlunu yanına çağırmış ve yılanın sırrını anlatmış. Git o deliğin başına ve oğlum olduğunu söyle. Yılan sana altın verecek demiş. Oğlu inanmamış ama gitmiş. Yılan önce saklanmış sonra ortaya çıkmış. Onun oduncunun oğlu olduğuna iyice kanaat getirince deliğe girip bir altın getirmiş. Oğlan önce inanmadığı hikayenin gerçek olduğunu görünce hırsa kapılmış. Kim bilir daha ne kadar altın var burada demiş.

Kuyruk Acısı
Hırsla yılanı ö/ldürmek için bir hamle yapmış. Iskalamış ama yılanın kuyruğunu koparmış. Yılan da can havliyle dönüp oğlanı sokmuş ve ö/ldürmüş. Akşam yaklaşıp da oğlu gelmeyince oduncu iyice endişelenmiş. Hasta yatağından sürünerek bile olsa kalkmış. Deliğin başına gitmiş ki oğlu can/sız yatıyor. Yılan o arada görünmüş ki.

Kuyruk Acısı

Kuyruğu yok ve ka/nlar içinde oduncu durumu anlamış ve çok üzülmüş. Canının parçası oğlu yerde yatıyor. Yıllardır veli nimeti olan yılan yaralı hatalı olan oğlum olmalı demiş ve yılandan özür dilemiş. Tekrar dost olalım demiş. Yılan ise acı acı gülümsemiş çok isterdim ama sende bu evlat acısı. Bende de bu kuyruk acısı varken biz artık dost olamayız. Okuduysanız paylaşalım bu güzel hikayeyi herkes okusun

Okuduysanız paylaşalım bu güzel hikayeyi herkes okusun.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.